25
maj 2023


Tagi: ekologiczne osiedla przyszłości | rolnictwo ekologiczne | ochrona środowiska | ekowioska | mądre inwestowanie | osiedle energooszczędne | innowacyjne rozwiązania w nieruchomościach | domy Wola Justowska | nieruchomości Kraków | deweloper URBA | URBA Farming | Wola Village• Rosnący trend budowania ekologicznych osiedli pozwala mądrze ulokować oszczędności w nieruchomości i zyskać korzyści na poziomie ekonomicznym, środowiskowym i zdrowotnym.

• Obecność rozwiązań ekologicznych warto rozpatrywać w formie istotnego elementu, ale niekoniecznie głównego bohatera eko-osiedla.

• Wspólne gospodarstwo ekologiczne to szansa dla lokalnej społeczności na wyrażanie troski o to, co dobre dla Ziemi i Człowieka. Doskonale praktykują to ekowioski, od których możemy wiele się nauczyć.

• Czysta ekonomia, jak niższe zużycie energii to zaledwie ułamek korzyści, jaki może nam dać ekologiczna strategia w budownictwie. W nowych, ekologicznych projektach inwestycyjnych chodzi o wsparcie i perspektywę.

Panele fotowoltaiczne, pompa ciepła, rekuperacja, ładowarki elektryczne… Pewnie jeśli celujesz w nowe, ekologiczne inwestycje to listę energooszczędnych rozwiązań skanujesz jedynie wzrokiem w poszukiwaniu czegoś, co Cię zaskoczy.

Popularne rozwiązania przyjazne środowisku stosowane na terenie ekologicznych osiedli, mają za zadanie obniżyć koszty życia, minimalizować ślad węglowy i pozytywnie wpływać na zdrowie ludzi.

Rosnąca popularność ekologicznych rozwiązań w budownictwie to już nie kwestia prestiżu. Społeczna odpowiedzialność w obliczu ocieplającego się klimatu to jeden z kluczowych motorów w projektowaniu lepszego życia przyszłych mieszkańców miejskich aglomeracji i okolic. A ekologia potrzebuje wejrzenia w płynące z niej wartości. Biznesowe podejście to za mało.

Dobra nieruchomość to taka, która jest gotowa na przyszłość. Korzyści z rozwiązań ekologicznych na rynku pierwotnym


Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, w co najlepiej zainwestować, by w przyszłości kalkulacja wyszła nam na plus. Możliwości jest wiele, a to co istotne, to określić cel, jaki chcemy osiągnąć.

Rosnący trend budowania ekologicznych osiedli pozwala mądrze ulokować oszczędności w nieruchomości i zyskać korzyści na poziomie ekonomicznym, środowiskowym i zdrowotnym. To sporo atutów, szczególnie gdyby porównać eko-nieruchomość do standardowej „mieszkaniówki” wykonanej ze średniej jakości materiałów. Zyski mogą okazać się nieporównywalne i co istotne – długofalowe.

Misja osiedli ekologicznych – standard czy niewykorzystany potencjał?


Lokowanie kapitału w nieruchomości z ekologicznymi rozwiązaniami pozwala wypracować zysk finansowy, ale też może wpłynąć na korzyści niematerialne. Przykładowo:

Niższe zużycie energii elektrycznej za sprawą fotowoltaiki i pompy ciepła, nie tylko obniży koszty życia, ale podniesie poczucie bezpieczeństwa w obliczu inflacji i zmieniających się przepisów środowiskowych.

Osiedle przyjazne środowisku – choć brzmi jak chwytliwa reklama, stanowi dogłębną troskę o przyszłość naszych dzieci i wnuków, które odziedziczą po nas to, co teraz robimy.

✓ Stosowana w energooszczędnych nieruchomościach rekuperacja obniży zapotrzebowanie budynku na ogrzewanie, lecz zestawiona z oczyszczaczem powietrza i filtrami HEPA fantastycznie wpłynie na zdrowie fizyczne i witalność dorosłych i dzieci, szczególnie mających niską odporność, alergię czy astmę.

Czysta ekonomia, jak niższe zużycie energii to zaledwie ułamek korzyści, jaki może nam dać eko-strategia w budownictwie. W nowych, ekologicznych projektach inwestycyjnych chodzi o wsparcie i perspektywę. Wykorzystywanie rozwiązań ekologicznych to zwrócenie się w stronę potrzeb i niepewnej przyszłości Ziemi i Człowieka.

Inflacja vs. marzenia. Mieszane nastroje na rynku nieruchomości, który od dawna nie był tak trudny


Serce czy rozum? Decyzja o kupnie nieruchomości niejednemu już zaburzyła pracę wewnętrznego kompasu. Trudno znaleźć kompromis w jednej koncepcji budowlanej między tym, co opłacalne, a tym, co spełni nasze potrzeby i marzenia.

Szalejąca inflacja przekładająca się na rosnące koszty życia, może w dużej mierze decydować za nas. Czasy są trudne i myślenie o zachowaniu dobrej jakości życia wobec panującej drożyzny i niespokojnych stóp procentowych, skłania do rozsądnego zarządzania naszym portfelem i przemyślanego planowania komfortu na najbliższe lata.

Jak pogodzić taki konflikt? Jaką nieruchomość wybrać, aby mieć pewność dobrze zainwestowanych pieniędzy?

Osiedle inspirowane ekowioską i resortem wypoczynkowym. Potrzeby ekologicznych osiedli


Obecność rozwiązań ekologicznych warto rozpatrywać w formie istotnego elementu, ale niekoniecznie głównego bohatera eko-osiedla. Do spełnienia marzenia o dobrym domu potrzeba nam czegoś więcej niż paneli fotowoltaicznych. Większość z nas pragnie, aby dom był przyjemnym miejscem do życia.

Ciekawą inspiracją w dawaniu „więcej”, może być ekowioska i resort wypoczynkowy. Są to miejsca, które mają za zadanie zapewniać komfort określonej społeczności, choć na nieco innych zasadach.

Czym są ekowioski?

W ekowiosce (bądź ekoosadzie) pierwszorzędne znaczenie odgrywa środowisko naturalne i tworząca ją wspólnota. Prowadzenie ekowioski polega na dążeniu do utrzymania równowagi na poziomie środowiskowym, społecznym, ekonomicznym i kulturowym. Ważne jest zatem nie tylko własne przetrwanie w możliwie najlepszych warunkach, lecz uzdrawianie planety. Rolą człowieka w ekowiosce jest być opiekunem Ziemi, a nie jej panem.

Po co nam resorty wypoczynkowe?

Resort wypoczynkowy stanowi miejsce dla gości poszukujących tymczasowego wypoczynku. Jego charakter jest okazjonalny, niemniej dużym atutem resortu jest zapewnienie ludziom aktywności. Tworzone w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych swój największy atut przejawiają za sprawą udogodnień wplecionych w naturę.

Ekologiczne osiedla przyszłości – siła części wspólnych, rola natury w życiu mieszkańców i potencjał w edukowaniu dzieci


Hybryda ekowioski i resortu wypoczynkowego zainspirowała nas do zaprojektowania osiedla, które dałoby mieszkańcom wspomniane „więcej” – więcej zdrowia i komfortu. Projekt realizujemy w Krakowie w dzielnicy Wola Justowska.

Poznaj atuty unikalnego osiedla Wola Village i zobacz, w jaki sposób wykorzystamy potencjał natury:

Aktywne życie na miejscu, jak w resorcie wypoczynkowym:

– prywatny park z alejkami spacerowymi i trasami do biegania,
– wyjątkowy klub fitness inspirowany nowoczesnymi rozwiązaniami zza oceanu,
– basen i SPA,
– miejsca piknikowe,
– plac zabaw i boiska,
– siłownia zewnętrzna,
– miejsca spotkań i rekreacji,
– wybieg dla czworonogów.

Niskie koszty użytkowania za sprawą energooszczędnych rozwiązań:

– fotowoltaika,
– pompy ciepła,
– elektryczne ładowarki,
– wysokiej jakości ściany z prefabrykatów z bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła,
– stolarka aluminiowa spełniająca podwyższone wymagania izolacyjności cieplnej i akustycznej.

Miejskie wygody na terenie osiedla, które zmniejszą konieczność dojeżdżania do miasta:

– ekologiczny sklep z bistro i kawiarnią,
– leśne przedszkole,
– strefa coworkingowa,
– gabinet kosmetyczny, barber,
– centrum usług (ogrodnicze, pralnicze, „pet sitting”),
– design domów w stylu nowoczesnych, miejskich willi.

Lepsze zdrowie fizyczne i mentalne:

– mieszkańcy będą mieli dostęp do świeżych owoców, ziół i warzyw z prywatnego, ekologicznego gospodarstwa rolnego Urba Farming;
– dzięki rekuperacji z oczyszczaczem powietrza z filtrami HEPA, powietrze w każdym budynku będzie pozbawione zanieczyszczeń, wirusów i bakterii, a zarazem będzie świeże. Rekuperacja sprawia, że wietrzenie pomieszczeń przestaje być potrzebne. To oznacza brak owadów w domu oraz mniej kurzu, pyłków i alergenów;
– bliskość prywatnego parku i atrakcyjnych miejsc na Woli Justowskiej pozwoli czerpać radość z rekreacji i kontaktu z naturą.

Zakres udogodnień na osiedlu WV, prócz energooszczędnej technologii, uwzględni przestrzeń na rekreację, zdrowie na talerzu, bio-edukację dla najmłodszych oraz udogodnienia pozwalające żyć swobodnie na miejscu bez konieczności dojeżdżania do centrum miasta.

Wille miejskie na Woli Justowskiej - Wola Village, nieruchomości Kraków,  deweloper URBA
Ekologiczne wille na Woli Justowskiej – Wola Village to unikalne osiedle-resort z eko-gospodarstwem i energooszczędnymi rozwiązaniami

URBA Farming: Ekologiczne gospodarstwo na terenie osiedla Wola Village, czyli koncepcja powrotu do natury


Od 2021 roku staramy się o uzyskanie certyfikatu gospodarstwa ekologicznego, tj. zielonego listka dla upraw URBA Farming. Jest to proces czasochłonny, do którego dążymy zgodnie z procedurami, aby tutejsi mieszkańcy mieli pewność, że na ich talerze trafią zdrowe produkty bez dodatku chemii i sztucznych nawozów.

Wspólne gospodarstwo ekologiczne to szansa dla lokalnej społeczności na wyrażanie troski o to, co dobre dla Ziemi i Człowieka.

Farma pozwoli organizować praktyczne zajęcia dla dzieci i budować eko-świadomość już od najmłodszych lat. Możliwość organizowania zajęć na farmie i poszerzania tej wiedzy w leśnym przedszkolu, może być przyjazną okazją do pobudzania u dzieci wrażliwości na ekologię.

Wszyscy potrzebujemy być otwarci na odzew naszej planety wobec działalności człowieka. Mamy częściowy wpływ na jej funkcjonowanie i niebagatelny wpływ na przyszłość następnych pokoleń.

Obserwuj postępy budowy osiedla i części wspólnych inwestycji Wola Village


Chcesz śledzić postępy prac w Wola Village, czyli na osiedlu-resorcie z duszą ekowioski? Ten projekt realizujemy już w Krakowie!

Zobacz postępy budowy – udostępniamy je regularnie na naszych profilach na Facebooku i Instagramie oraz na naszym kanale youtube – obejrzyj playlistę Wola Village i śledź nasze social media.

Powrot do listy