„Result oriented. Responsible. Dynamic. Smart.”

O grupie Urba

Zajmujemy się budowaniem. To wychodzi nam najlepiej. Dlatego zbudowaliśmy w ciągu 10 lat istnienia URBA grupę przedsiębiorstw współpracujących na różnych etapach tworzenia ciekawych i nowoczesnych budynków.

Możemy pochwalić się wieloma ukończonymi realizacjami – ale nie to wydaje się najważniejsze. Dla nas najistotniejszy jest twórczy pomysł na budowanie relacji partnerskich. Dotyczy to zarówno naszych Klientów, jak i innych przedsiębiorstw oraz inwestorów, z którymi mamy ambicję tworzyć rzeczy piękne, funkcjonalne i trwałe.

Grupa URBA to platforma integrująca 4 obszary:
  • inwestycyjny,
  • architektoniczny,
  • produkcyjny,
  • generalnego wykonawstwa.

Ich ścisła współpraca od wczesnego etapu projektu, aż do jego zakończenia daje optymalny wynik. Jako deweloper działamy na terenie Polski. Najsilniej w Krakowie, gdzie firma rozpoczęła swoją działalność. Pozostałe spółki Grupy URBA: URBA Architects oraz fabryka budynków wychodzą ze swoją ofertą również poza granice Polski, projektując i produkując na potrzeby inwestycji prowadzonych w krajach UE.

Pewne fundamenty

Budowanie domów i budynków w ogóle jest zajęciem wymagającym solidnego przygotowania. Tak właśnie staramy się działać – planujemy wszystko w najdrobniejszych szczegółach, by potem najefektywniej zakończyć inwestycję.

Najwięcej trzeba się postarać na początku – budowanie solidnych podstaw biznesu to dla nas naturalna kolej rzeczy. Tego uczą lata spędzone nad planami architektonicznymi i na budowach. Inwestujemy w nieruchomości gruntowe, by następnie zaprojektować i wybudować na nich wyjątkowe budynki, które ostatecznie zostaną skomercjalizowane lub sprzedane. Nasza aktywność, początkowo w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego, rozszerzyła się na grunt budownictwa komercyjnego, w tym biurowce, obiekty hotelowe oraz przemysłowe.

Budowanie swoją drogą

Do każdego projektu staramy się podejść indywidualnie. Zakładamy przy tym, że nasz Klient wcale nie musi się znać na budowaniu. To my się na tym znamy i dlatego przede wszystkim od siebie wymagamy decyzyjności, terminowości i optymalizacji kosztów na każdym z etapów inwestycji.

Przy mocnym akcencie na solidne przygotowanie inwestycji, w samym jej trakcie sięgamy po innowacje, wykorzystujemy rozwiązania niestandardowe i dzięki temu osiągamy więcej. Więcej, które w tym przypadku często znaczy mniej: mniej czasu spędzonego na budowie, mniej odpadów, mniej zużytych materiałów budowlanych, mniejsza cena za metr kwadratowy Twojego wymarzonego domu.
Wierzymy, że rozwój Grupy URBA to kwestia twórczej współpracy uzdolnionych ludzi, zadowolonych z tego co robią. Staramy się być kreatywni i innowacyjni, stale się uczymy i udoskonalamy metody naszego działania.

Dla kogo to robimy?
  • dla naszych klientów, dostarczając produkt o najlepszym stosunku ceny do jakości, budując w oparciu o nowoczesne technologie,
  • dla miasta oraz lokalnej społeczności, realizując nasze inwestycje w duchu idei zrównoważonego rozwoju,
  • dla rozwoju budownictwa przez ciągłe doskonalenie tego co i jak robimy, podnoszenie efektywności i wyznaczanie trendów nowoczesnej architektury,
  • dla samej firmy – dla jej pracowników oraz udziałowców.
Ciekawe projekty to nasza specjalność

Architektura mieszkaniowa była dla nas punktem wyjścia do realizacji komercyjnych. Na swym koncie mamy szereg innowacyjnych rozwiązań – często z zastosowaniem odkrywanej na nowo technologii prefabrykacji budynków.

Wśród naszych inwestycji znaleźć można nowoczesne biurowce magazyny i hale produkcyjne. Jednak najciekawsze przykłady to zrewitalizowane forty, architektura obronna, a nawet rekonstrukcje średniowiecznych warowni.

Świat nie kończy się na budowie

Unikając wąskiej specjalizacji staramy się myśleć szerzej. To pozwala nam na śmiałe projekty takie jak planowana przestrzeń coworkingowa dla młodych designerów w jednym z naszych obiektów, hostel dla miłośników turystyki fortyfikacyjnej i militarnej, czy cyklicznie organizowane konkursy dla młodych architektów.

Przy okazji sięgamy po niecodzienne w naszych realiach formy współpracy z lokalną społecznością, takie jak wspieranie lokalnych fundacji, konsultacje społeczne z sąsiadami inwestycji, sesje warsztatowe oraz otwartość w kontaktach z mediami. Chcielibyśmy utrzymać te standardy mimo oczywistych kosztów biznesowych.

Life Hub

30 nowoczesnych apartamentów w samym centrum Krakowa.

Więcej informacji

Fabryka domów i budynków Mabudo

Więcej informacji

Urba Architects

Więcej informacji